<<  Kalorifer Kazanları
   

Pistonlu Otomatik Kül Çıkarmalı Kazan   Stokerli Otomatik Kül Çıkarmalı Kazan  

Manuel Kalorifer Kazanı

         

Katı yakıtlı pistonlu otomatik kazanımızın emsallerden en büyük farkı yakıtın helezon sistemi ile değil piston sistemi sayesinden iterek almaktadır. Bunun amacı; sıkışma anını % 100 ortadan kaldırmıştır. Yakıtı kırmadan ufalamadan pota kısmına göndermektedir.

Piston yakıtı ittirdikten sonra kömür alma kısmını tamamen kapatarak ateşin arkaya gitmesini engellemiştir. Pistonlu sistem sayesinde % 30 yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

 

Ceviz ve fındık kömürleri yakıtları bunker de yakabilme özelliği, Sulu pota ve sulu ızgara sistemi, Hem otomatik hem manuel kullanım, %89 daha verimli, 4 geçişli plakalı sistemi

Sulu pota ve Izgara Sistemi: Sirkülasyondan geri dönen (soğuk su) ilk olarak potaya girmektedir oradan da sulu ızgara aktarılmaktadır. Kazan tekrar devreye girmeden soğuyan su şoklanarak uzun süre uyumada kalarak yakıt tasarrufu sağlanır.

 

Sulu ızgara sistemi (ızgaranın erimesi söz konusu değildir) 3 geçişli plakalı sistem %89 daha verimli, fen hız kontrolü mevcuttur.

Herkesin kolayca kullanabileceği kumanda panelinden yapacağınız fan ve kazan sıcaklık ayarlarından kazan en verimli ve ekonomik şekilde otomatik olarak çalışacaktır. 

Katı yakıtlı manuel kazanlarımızda taş kömürü, linyit kömürü, odun ve alternatif iri yakıtlı bütün fosül yakıtları yakabilmektedir.

         

 

 

Pistonlu Otomatik Kalorifer Kazanı   Merkezi Pistonlu Kül Çıkarmalı Kazan   Merkezi Tam Silindirik Pistonlu Kszan
         

Otomatik Yanma Bölümü; stokerli kazanımız, yakıt olarak otomatik kısmında, ceviz kömürü (20 mm ve 80 mm çapındaki) iri parçalı yakıtlar, fındık kömürü, pirina, pelet, meyve çekirdekleri, fındık kabuğu, alternatif fosül yakıtları yakarak yüksek yanma verimi ve düşük baca gazı emisyon değerleri sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Manuel Yanma Bölümü; Portakal kömürü (70-1 lOmm) büyüklüğündeki, odun, büyük İri parçalı tüm yakıtları yakabilme imkanı.

 

 Otomatik Yanma Bölümü Otmatik PİSTONLU kazanımız, yakıt olarak otomatik kısmında; ceviz kömürü (20 mm çapındaki) iri parçalı yakıtlar, fındık kömürü, pirina, pelet, meyve çekirdekleri, fındık kabuğu, alternatif fosili yakıtları yakarak yüksek yanma verimi ve düşük baca gazı emisyon değerleri sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. b-)Manuel Yanma Bölümü Portakal kömürü (70-130 mm) büyüklüğündeki, odun, büyük iri parçalı tüm yakıtları yakabilme imkanı.

 

Pistonlu Yakma Sistemi; Katı yakıtlı pistonlu otomatik kazanımızın emsallerden en büyük farkı yakıtın helezon sistemi ile değil piston sistemi sayesinden iterek almaktadır. Bunun amacı; sıkışma anını % 100 ortadan kaldırmıştır. Yakıtı kırmadan ufalamadan pota kısmına göndermektedir. Piston yakıtı ittirdikten sonra kömür alma kısmını tamamen kapatarak ateşin arkaya gitmesini engellemiştir. Pistonlu sistem sayesinde % 30 yakıt tasarrufu sağlamaktadır.